Producenci

Tikkurila Valtti Wood Oil Akva 2,7l

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 116,85 zł 116.85
Cena netto: 95,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Tikkurila
Kod produktu: 5899-310E7

Opis

Tikkurila Valtti Wood Oil Akva (Puuöljy Akva)

Tikkurila Valtti Wood Oil Akva - olej do drewna
Rodzaj
Wodorozcieńczalny olej do drewna.
Opis
Wodorozcieńczalny olej do drewna na bazie olejów roślinnych. Chroni drewno przed wilgocią i zabrudzeniami oraz ogranicza pękanie powierzchni. Może być stosowany do wcześniej olejowanych zewnętrznych powierzchni drewnianych z miękkich i twardych gatunków drewna, drewna impregnowanego, thermwood, jak i do drewna surowego.

Zalety:
  • Ponad 150 lat doświadczenia w ochronie drewna
  • Chroni drewno przed wilgocią i zanieczyszczeniami
  • Ogranicza pękanie powierzchni
  • 40 atrakcyjnych i trwałych kolorów z mieszalnika
  • Podkreślony naturalny rysunek drewna
  • Brak uciążliwego zapachu
  • Szybki czas schnięcia
  • Ekologiczna receptura przyjazna dla zdrowia i środowiska
Przykłady zastosowania
Meble ogrodowe, drewniane tarasy, schody, pomosty.

DANE TECHNICZNE
Tuote on vesiohenteinen 
The coverage of the paint on rough surfaces

m2/l
 
The coverage of the paint on smooth surfaces
15 
m2/l
 
Właściwości
Stopień połysku jest niezdefiniowany. Olej wchłaniany jest przez drewno i zazwyczaj nie tworzy widocznej powłoki.
Baza
EC
Kolory
Bezbarwny. Kolory z karty Tikkurila Semi-Transparent Wood Finishes.
Stopień połysku
Niezindentyfikowany
Wydajność
Ok. 5 - 7 m2/l - stare, zużyte i zniszczone powierzchnie drewniane
Ok. 7 - 15 m2/l - nowe i w dobrym stanie powierzchnie drewniane
Wielkość opakowań
0,9l, 2,7l, 9l
Rozcieńczalnik
Woda
Nakładanie
Pędzel lub gąbka.
Czas schnięcia przy temp. 23°C i wilgotności względnej 50%
W temp. +23°C i wilgotności względnej powietrza 50% suchość dotykowa po kilku godzinach w warunkach normalnych. Czas schnięcia uzależniony jest od porowatości podłoża i ilości użytego oleju. Druga warstwa oleju może być nakładana po wchłonięciu lub wyschnięciu pierwszej warstwy, tj. zazwyczaj po 24 godzinach.     

Odporność na warunki atmosferyczne
Zaleca się używać barwione produkty, ponieważ są bardziej odporne na warunki atmosferyczne, niż produkt bezbarwny. Malowanie renowacyjne powinno być przeprowadzane, gdy jest to konieczne. Powierzchnie narażone na ciągłe działanie warunków atmosferycznych należy zabezpieczać corocznie.
Zawartość części stałych
Ok. 21%.
Gęstość
1, 0 kg/l, ISO 2811

INSTRUKCJE STOSOWANIA
Warunki nakładania
Powierzchnia musi być sucha, wilgotność malowanego drewna poniżej 20%, ponieważ wilgoć może powodować problemy z penetracją wyrobu w drewno, jak również z wysychaniem oleju na drewnie. Impregnowane drewno jest często wilgotne, dlatego zaleca się jego malowanie po około 6 miesiącach od impregnacji. 
W trakcie olejowania i schnięcia, temperatura powietrza, powierzchni malowanej i produktu musi być powyżej +5°C, a wilgotność względna powietrza poniżej 80%.
Przygotowanie
Nowe powierzchnie: Oczyścić powierzchnię drewna z brudu, kurzu oraz luźnego materiału. Powierzchnie pokryte pleśnią zmyć odpowiednim środkiem zgodnie z instrukcją stosowania. 

Powierzchnie wcześniej olejowane: Usunąć starą powłokę oraz luźny materiał z powierzchni drewna za pomocą skrobaczki i/lub drucianej szczotki. Oczyścić i umyć w razie potrzeby z użyciem odpowiedniego środka zgodnie z instrukcją stosowania. Jeśli przeźroczysty film pozostaje na powierzchni należy go usunąć przed olejowaniem. 

W przypadku renowacji starych powierzchni malarskich należy wykonać wymalowanie próbne. Uzyskanie pozytywnego wyniku decyduje o ostatecznym zastosowaniu produktu.
Malowanie
Dokładnie wymieszać olej przed użyciem oraz okresowo powtarzać mieszanie podczas aplikacji. Olej rozprowadzać równomiernie za pomocą pędzla lub gąbki tak mocno, żeby cały został wchłonięty przez drewno. Zazwyczaj jedna warstwa oleju jest wystarczająca jednak w przypadku porowatego typu drewna druga warstwa oleju może okazać się konieczna. Olej rozprowadzać równomiernie, unikając powtórnych pociągnięć pędzla w tym samym miejscu. Jednorazowa aplikacja na meble ogrodowe jest wystarczająca. Porowaty typ drewna może wymagać nałożenia drugiej warstwy oleju. Drugą warstwę można nakładać w momencie, gdy olej zostanie wchłonięty i powierzchnia jest sucha, w zależności od warunków atmosferycznych zazwyczaj następuje to po kilku godzinach. Nasączanie olejem powoduje przyciemnienie naturalnego koloru drewna. 

Malowanie renowacyjne powinno być przeprowadzane,gdy jest to konieczne. Powierzchnie narażone na ciągłe działanie warunków atmosferycznych należy zabezpieczać corocznie.
Czyszczenie narzędzi
Umyć narzędzia wodą z mydłem.
Instukcje dot. konserwacji
Świeżo malowane powierzchnie traktować ostrożnie przez ok. 1 tydzień, aż produkt osiągnie właściwą twardość i trwałość. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, powierzchnie mogą być delikatnie czyszczone miękką szczotką lub mopem po ok. dwóch dniach od nakładania oleju. Brudne powierzchnie mogą być myte odpowiednim środkiem, następnie spłukane wodą i pozostawione do wyschnięcia. 
Pogorszenie się stanu malowanej powierzchni lub wymalowania może być spowodowane poprzez reakcję elektrochemiczną wywołaną obecnością metali w wymalowanym elemencie. Efektem takiego zjawiska jest pojawienie się ciemnych zmian na drewnie.

OZNAKOWANIE W ZAKRESIE ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM (WE) NR 1272/2008
 
Działa szkodliwie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki. Unikać uwolnienia do środowiska. Zawiera mieszanina poreakcyjna 5-chloro-2-metylo-4-izotiazolin-3-onu [nr WE 247-500-7] i 2-metylo-4-izotiazolin-3-onu [nr WE 220-239-6] (3:1), bis (2-etyloheksanian) kobaltu i butylokarbaminian 3-jodo-2-propynylu. Może powodować wystąpienie reakcji alergicznej. Stosować rękawice ochronne. Produkt posiada Atest Higieniczny.

Ochrona środowiska i postępowanie z odpadami
Puste opakowania jak i opakowania zawierające pozostałości farb przekazać do punktu zajmującego się zbieraniem tego rodzaju odpadów. Szczegółową informację na temat możliwości zbierania odpadów można uzyskać w lokalnym urzędzie gminy. Ryzyko samozapłonu! Zabrudzone produktem czyściwa, inne porowate materiały nasączone produktem, a także pył szlifierski może ulec samozapaleniu. W związku z czym tego typu materiały należy przechowywać przed usunięciem zwilżone wodą, lub bezpośrednio po użyciu przekazać firmom specjalistycznym posiadającym stosowne zezwolenie zajmującym się unieszkodliwianiem tego typu odpadów.
TRANSPORT I SKŁADOWANIE
Chronić produkt przed mrozem. Nieszczelnie zamknięte lub niepełne opakowania oraz produkty barwione nie nadają się do długotrwałego składowania. Barwione produkty należy zużyć w tym samym sezonie. Produkt nie jest klasyfikowany, jako towar niebezpieczny w rozumieniu przepisów transportowych (ADR/RID).
-

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl