FARBY WARSZAWA
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Malowanie oraz zabezpieczanie mebli w domu

blog Farby-Warszawa

Wybierz produkt

 • Malowanie mebli powinno rozpocząć się od wyboru produktu pod kątem przyszłego przeznaczenia i wykorzystania powierzchni.  Produkty możliwe do wykorzystania to:

Emalie wodorozcieńczalne - Tikkurila Everal Aqua Matt 10, Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40, Tikkurila Everal Aqua Gloss 80

 

OPIS

Najnowszej generacji, uniwersalne, wodorozcieńczalne emalie akrylowe, o wysokiej trwałości. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej (ponad 13 tysięcy kolorów), a także w trzech stopniach połysku: Everal 10 - Matt, Everal 40 - Pół Matt i Everal 80- Połysk. Produkty są przeznaczone do malowania wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni drewnianych, płyt wiórowych i uprzednio zagruntowanych podłoży metalowych, jak również do powierzchni: stalowych, stali ocynkowanej, kwasoodpornej, aluminium, miedzi, plastikowych, szklanych, glazury - po uprzednim przygotowaniu podłoża. Emalia może być również stosowana do renowacyjnego malowania podłoży pokrytych wcześniej farbami alkidowymi lub chemoutwardzalnymi. Dzięki nowoczesnej technologii, pomalowana powierzchnia jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, nie żółknie z upływem czasu oraz zabezpiecza przed działaniem czynników atmosferycznych.


WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU

WYSOKA ODPORNOŚĆ POMALOWANEJ POWIERZCHNI NA: Zmienne warunki atmosferyczne oraz UV, uszkodzenia mechaniczne. Podwyższoną temperaturę – emalia polecana m.in. do kaloryferów,zmywanie, detergenty, zarysowania

ATRAKCYJNY EFEKT FINALNY: o Nieżółknąca powłoka o Stabilny stopień połysku wraz z upływem czasu o Bardzo dobra siła krycia o Szeroka gama ponad 13 tys. kolorów. Posiada rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego ma neutralny zapach podczas aplikacji.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU ORAZ KOMFORT STOSOWANIA: Szybki czas schnięcia, bardzo dobra rozlewność i przyczepność do podłoża. Produkt nie kapie i nie pryska. Rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego dotyczy produktu po całkowitym wyschnięciu pomalowanej powierzchni i dokładnym wywietrzeniu pomieszczenia.


PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA

Malowanie mebli, drzwi, okien, mebli ogrodowych, listew przypodłogowych, kaloryferów itp. Niepolecana do malowania dachów oraz fasad metalowych.

 

Lakiery - Tikkurila Kiva Interior Lacquer, Tikkurila Unica Super Lacquer.

 

Tikkurila Kiva Interior Lacquer

OPIS

Wodorozcieńczalny, nieżółknący, akrylowy lakier do barwienia, przeznaczony do lakierowania wewnętrznych powierzchni drewnianych.


WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU

Przeznaczony do lakierowania drewnianych powierzchni wewnątrz suchych pomieszczeń, zgodnie z instrukcją stosowania. Nie należy nim pokrywać drewnianych podłóg (do lakierowania podłóg zaleca się użycie Tikkurila Parketti Assa).


PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA

Stoły, krzesła, regały, panele ścienne i sufitowe, drzwi, zabawki itp. Tikkurila Kiva 30 może być również stosowana jako warstwa ochronna na powierzchniach malowanych i bejcowanych.

 

Tikkurila Unica Super Lacquer.

OPIS

Szybkoschnący lakier uretanowo-alkidowy przeznaczony do wewnętrznych i zewnętrznych elementów drewnianych. Zawiera środki spowalniające proces żółknięcia spowodowany promieniowaniem UV. Produkt zakolorowany jest bardziej odporny na promieniowanie słoneczne, niż produkt bezbarwny.


WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU

Przeznaczony do wewnętrznych i zewnętrznych elementów drewnianych.


PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA

Meble i podłogi narażone na lekkie obciążenia mechaniczne. Może być również stosowany do lakierowania nadwodnych części łodzi.

 

Przed malowaniem:

 • Temperatura powietrza, powierzchni i farby lub lakieru nie może być niższa niż +10°C.  Wilgotność względna powietrza nie może przekraczać 80%.
 • Wybór produktu nawierzchniowego wiąże się również z wyborem odpowiedniego podkładu; zalecenia zawarte są w kartach technicznych produktów.  Wybrany kolor podkładu powinien być zbliżony do koloru warstwy nawierzchniowej. W przypadku malowania powierzchni drewnianych produktami półprzezroczystymi, ostateczny kolor będzie zależał od rodzaju drewna, barwy i twardości oraz od liczby malowań. Najpierw należy wykonać próbę wymalowania na niewielkiej powierzchni.
 • Stosując produkty półtransparentne zawsze należy nakładać je zgodnie z rysunkiem słojów drewna w celu uzyskania równego wykończenia produktu.

Podczas malowania:

 • Nakładane warstwy powinny być cienkie. Lepiej jest nałożyć więcej cienkich warstw niż mniej grubych.
 • Produkty można aplikować wałkiem, pędzlem lub natryskiem
 • Należy pamiętać, że należy nałożyć co najmniej dwie warstwy produkty
 • Musimy zabezpieczyć miejsca, które nie będą malowane

Po malowaniu:

 • Narzędzia należy umyć bezpośrednio po zakończeniu prac w danym dniu. Odpowiednie dbanie o narzędzia zapewnia ich długą żywotność.
 • Należy zapewnić odpowiednią wentylację i wietrzyć pomieszczenie do zaniku zapachu.
 • Farba musi całkowicie wyschnąć. Wyschnięcie tylko warstwy zewnętrznej farby lub lakieru będzie skutkować możliwością łatwego uszkodzenia powierzchni. W zależności od produktu i grubości powłoki, schnięcie może trwać od kilku dni do czterech tygodni. Po tym okresie powierzchnie mogą być czyszczone i normalnie użytkowane.
 • Jeżeli pozostanie niewielka ilość farby lub lakieru, puszkę należy dokładnie zamknąć i odwrócić ją do góry dnem, aby ją uszczelnić. Otwarty i/lub barwiony produkt nie może być długo przechowywany.
 • Płynnych pozostałości nie wylewać do kanalizacji. Należy je przekazać firmom specjalistycznym, posiadającym stosowne zezwolenie w celu utylizacji.  Puste opakowania należy oddać do odzysku. Informacje o firmach zajmujących się utylizacją opakowań w danym regionie można znaleźć w lokalnym Starostwie Powiatowym lub Urzędzie Gminy. Z reguły w każdym mieście działa kilka takich punktów odpowiedzialnych za zbiórkę materiałów przeznaczonych do utylizacji.

Należy pamiętać, że efekt końcowy zależy w dużej mierze od wcześniejszego przygotowania powierzchni dlatego nie możemy zapominać o odpowiednim zmatowieniu i zabezpieczeniu powierzchni malowanej!

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl