Producenci

Optiva colour baza ap 9l

optcolour.jpg
  • promocja
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 212,00 zł 270,00 zł 212.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Tikkurila
Kod produktu: 15EB-6424C

Opis

OPTIVA COLOURRODZAJ Lateksowa farba do ścian i sufitów
OPIS Wodorozcieńczalna, akrylowa farba lateksowa do dekoracyjnego malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i użyteczności publicznej, w tym w obiektach szkolno-wychowawczych i służby zdrowia (szpitale, szkoły, przedszkola), zakładach usługowych i produkcyjnych, także branży spożywczej z wykluczeniem bezpośredniego kontaktu z żywnością. Nadaje malowanej powierzchni głęboko matowe wykończenie.  Paleta barw - ponad 10 000 propozycji.
PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA Malowanie płyt kartonowo-gipsowych, tynków cementowo-wapiennych, podłoży betonowych. Optiva Colour może być stosowana do renowacji wcześniej malowanych powierzchni.

DANE TECHNICZNE
Właściwości Wysoka wydajność i siła krycia.
Minimalna - poniżej wymaganej normy - zawartość lotnych związków organicznych.
Trwałość powłoki i koloru w czasie.
Doskonałe własności aplikacyjne: niekapiąca formuła, bardzo dobran przyczepność do podłoża, łatwe rozprowadzanie oraz optymalny czas schnięcia.
Dzięki zwięzłej strukturze farby, kurz i inne zabrudzenia w ograniczonym stopniu wnikają w głąb ścian.
Kolory Biała. Bazy wchodzą w system barwienia Tikkurila Symphony oraz NCS.
Wydajność Do 12 m²/l przy jednokrotnym malowaniu. Wydajność w dużej mierze uzależniona jest od takich czynników, jak chłonność, tekstura podłoża, metoda aplikacji oraz kolor.
Nakładanie Wałek, pędzel, natrysk

INSTRUKCJE STOSOWANIA
Nakładanie Przed przystąpieniem do malowania, farbę należy dokładnie wymieszać.
W zależności od chłonności podłoża należy nałożyć 1-2 warstwy Optiva Colour za pomocą pędzla, wałka lub metodą natrysku. Dla kolorów o szczególnie słabej sile krycia (odpowiednio oznaczonych w systemie barwienia) może nastąpić konieczność nałożenia dodatkowych warstw.
Przed przystąpieniem do malowania należy zakolorować dostateczną ilość farby z jednej partii produkcyjnej, w celu uniknięcia ewentualnych różnic w odcieniach powłoki malarskiej.
W przypadku stosowania kolorów, oznaczonych w systemie barwienia jako słabo kryjące (LH) oraz intensywnych kolorów z bazy C zalecane jest użycie farby gruntującej OPTIVA PRIMER, zabarwionej na kolor zbliżony do farby nawierzchniowej.

Zaleca się stosowanie narzędzi malarskich ANZA.
Limity emisji LZO (EU VOC 2004/42/EC) Kat. A/a. Dopuszczalna zawartość LZO od 2010 r. – 30 g/l. Produkt zawiera poniżej 30 g/l LZO.

Produkt posiada Atest Higieniczny.

Oznakowanie w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa  zgodnie z Rozporządzeniem (WE) nr 1272/2008 Farbę przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Pomieszczenia zamknięte po zastosowaniu farby należy wietrzyć do zaniku zapachu i po tym czasie nadaje się do użytkowania. Produkt nie jest sklasyfikowany jako niebezpieczny. Karta charakterystyki produktu dostępna na życzenie Klienta.

 
Ochrona środowiska i postępowanie z odpadami Płynnych pozostałości nie wylewać do kanalizacji. Należy je przekazać firmom specjalistycznym posiadającym stosowne zezwolenie, w celu utylizacji. Puste opakowania należy oddać do odzysku.
TRANSPORT -
-

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl