Producenci

Tikkurila magnetic paint farba magnetyczna 0,5l

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 79,99 zł 79.99
Cena netto: 65,03 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Tikkurila
Kod produktu: B994-14130

Opis

Rodzaj

Farba magnetyczna do ścian.


Opis

Zalecana do malowania powierzchni w suchych, wewnętrznych pomieszczeniach. Nadaje się do malowania powierzchni betonowych, szpachlowanych, płyt gipsowych i wiórowych. W celu uzyskania dowolnego koloru farbę Tikkurila Magnetic można pomalować farbami do ścian Tikkurila jedno lub dwukrotnie. Nakładanie zbyt grubych warstwy farby może zmniejszyć przyczepność magnesów.


Przykłady zastosowania

-


DANE TECHNICZNE


Kolory

Szary.


Stopień połysku

Mat


Wydajność

0,5 L / 1,5 m2

Przy trzech warstwach opakowanie pozwala na wykonanie ok 0,5-0,7m2


Wielkość opakowań

0.5 l


Nakładanie

Wałek, pędzel.


Czas schnięcia przy temp. 23°C i wilgotności względnej 50%

Suchość po 24 godz.


Gęstość

Ok. 2,60 kg/l, ISO 2811


Przechowywanie

Chronić przed mrozem.


INSTRUKCJE STOSOWANIA


Warunki nakładania

Podłoże musi być suche, o temperaturze przynajmniej +10°C.
Temperatura powietrza przynajmniej +5°C, przy wilgotności względnej powietrza poniżej 80%.


Przygotowanie

Powierzchnie niemalowane:

Powierzchnię oczyścić z kurzu, brudu i luźnego materiału. Jeśli to konieczne wyrównać ubytki i pęknięcia odpowiednią szpachlówką Tikkurila Presto. Niemalowane podłoże zagruntować, np. Tikkurila Feelings Universal Primer.

Powierzchnie uprzednio malowane:

Uprzednio pomalowane powierzchnie zmyć rozcieńczonym detergentem czyszczącym Tikkurila Maalipesu i przemyć starannie wodą. Aby zapewnić lepszą przyczepność magnesów, błyszczące powierzchnie zmatowić papierem ściernym, następnie usunąć powstały pył.


Nakładanie

Dokładnie wymieszać farbę przed użyciem oraz okresowo powtarzać mieszanie podczas aplikacji. Za pomocą wałka o krótkim włosiu lub pędzla nałożyć 3 grube warstwy farby Tikkurila Magnetic. Powierzchnię pozostawić do schnięcia na 24 godziny pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw. Do pomalowania 3 warstw farby należy zużyć 0,5 L farby na 1,5 m2 powierzchni. Jeśli zajdzie konieczność finalną warstwę farby nakładać po upływie 1 dnia.


Czyszczenie narzędzi

Usunąć nadmiar farby z narzędzi i umyć wodą. Spłukać dokładnie umywalkę, cząstki żelaza znajdujące się w farbie mogą powodować przebarwienia.


Konserwacja

Powierzchnie można czyścić nie wcześniej jak 1 miesiąc od pomalowania. Czyścić na sucho, przy użyciu wsysacza, gładkiego pędzla lub odpylacza. Czyszczenie mokrą ściereczką może pozostawić ślad na powierzchni. Farba osiąga ostateczną twardość i wytrzymałość w normalnych warunkach po upływie kilku tygodni, dlatego zaleca się aby przez ten czas powierzchnie były ostrożnie traktowane. Jeżeli powierzchnia wymaga czyszczenia tuż po malowaniu, zaleca się użycie wsysacza, gładkiego pędzla lub odpylacza.


Limity emisji LZO (EU VOC 2004/42/EC)

Kat. A/i. Dopuszczalna zawartość LZO od 2010 r. – 140 g/l. Produkt zawiera poniżej 140 g/l LZO.
Oznakowanie w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa zgodnie z Rozporządzeniem (WE) nr 1272/2008


Produkt nie został sklasyfikowany jako niebezpieczny dla zdrowia. Obchodzić się ostrożnie i unikać zbędnego narażenia. Karta charakterystyki jest dostępna na żądanie. Produkt posiada Atest Higieniczny.


Environmental protection and waste disposal

Puste opakowania jak i opakowania zawierające pozostałości farb przekazać do punktu zajmującego się zbieraniem tego rodzaju odpadów. Szczegółową informację na temat możliwości zbierania odpadów można uzyskać w lokalnym urzędzie gminy.


TRANSPORT

-


-


Powyższe informacje opierają się na badaniach laboratoryjnych oraz doświadczeniu praktycznym i są miarodajne na dzień podany na karcie katalogowej wyrobu. Jakość wyrobu zagwarantowana jest naszym systemem produkcji opartym na wymaganiach norm ISO 9001 i ISO 14001. Jako producent nie ponosimy odpowedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane użyciem wyrobu w sposób niezgodny z zaleceniami i w niewłaściwych celach.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl